Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 17:43   #1
Thumbs up Bernandinci

Zanima me ima li tko iskustva s bernandincima?Da li puno papaju i jeli su skupi za uzdržavanje i kakvi su s malom djecom?
pčela80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:17   #2
Quote:
pčela80 kaže: Pogledaj post
Zanima me ima li tko iskustva s bernandincima?Da li puno papaju i jeli su skupi za uzdržavanje i kakvi su s malom djecom?
prijatelj ga ima i kaže da ga ne bi mijenjao nikada, ne papa niš više nego drugi psi, obožava ljude i pse- pazi da ne nagazi manjeg psa u igri
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:36   #3
sad i mene zanima...
koliko otprilike pojede hrane na dan to "malo" bucmasto...
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:48   #4
Ja sam prije imala bernardinca i mogu ti reći da ti to baš nije dobra odluka imat ga. Al ako ga već imaš onda se moraš brinut o njemu stalno.
Najvažnije ti je da ga moraš hranit puuuuuno, jer će uvijek bit gladan.
A najgore od svega je kad ponoći lijepo legneš u krevet, onda on počne lajat, a laju stvarno glasno. Hehehe
Samo se ti lijepo njega imaj, jer će ti zavidit svi
plava-rockerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:50   #5
A neznam jel će ti bit problem, al oni uvijek laju na sve nepoznate ljude.
Tak da će lajat kad ti neko ko ga još nije vidio dođe u posjet.
E, onda se pazi, jer će poludit!
plava-rockerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 08:36   #6
Quote:
plava-rockerica kaže: Pogledaj post
A neznam jel će ti bit problem, al oni uvijek laju na sve nepoznate ljude.
Tak da će lajat kad ti neko ko ga još nije vidio dođe u posjet.
E, onda se pazi, jer će poludit!
ovo ovisi o procjeni psa najvise, i o njegovom odgoju
frend ima bernardinaca koji je, kad je mene prvi put vidio, skocio na mene i oblizao mi facu
jed2i is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:23   #7
Da, puno sline i puno jedu, dakle nisu baš jeftini za uzdržavanje, ali, koliko ja znam, imaju vrlo dobru narav.
 
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 09:44   #8
Eto ja imam bernardiku 6 godina, i imam samo riječi hvale...ali to je normalo jer je moja. Objektivno gledajući potrošim 500 kn mjesečno na hranu (pro plan), 2 puta godišnje je kupam (po 100 kn), laje na nepoznate jako kratko dok ne vidi da ja s njima pričam onda im je najbolja prijateljica. Nije neki ljubitelj djece ali nema problema, kad držim nećakinju moram i nju mazit, ne da mira dok i nju ne mazim. Najveći problem je težina, ima 65 kg i kad ona odluči potrčati za mačkom vjeruj mi ništa je ne može spriječiti. Tako da je jako važno da je bernardinac poslušan i discipliniran.

Više me zna biti strah ljudskih reakcija na nju, nego kako će ona reagirat na ljudi. Jako voli biti vani, tako da nije pas za u stanu. Moja rea je zimi stalno vani, samo dođe spavati u kuću.

kod bernardinaca se mora paziti na kosti, zglobove i kukove. Šape znaju popucati zbog težine, pa ih je dobro mazati s kremama za jako suhu kožu (riblja mast ili one kreme za dječju guzicu).

Ono što je najgore kod bernardinca jest linjanje u proljeće i cijelo ljeto, ima dlaka na sve strane, i slina je također dosadna.

Ako se ne voliš dugo šetati i trčati, to je pravi pas za tebe. Nama se jednom dobodilo da smo predugo šetali a ona više nije mogla pa se lijepo legla na cestu, a ti sad nosi 65 kg. nema šanse, čekali da se odmori pa krenuli za nazad.

Nije nešto pretjerano zahtjevan pas, nahrani ga, obavezno puno vode, malu šetnju i ona je zadovoljna. I da istina je da su ti psi uvijek gladni, ali joj ti moraš odrediti granicu koliko će jesti. Ja i suprug se zezamo da ćemo joj jednom davati hrane dok god ona ne kaže (da do znanja) da joj je dosta, da vidimo koliko to ona može pojesti.

Naravno da je svaki pas osobnost za sebe, tako da Rea rijetko laje, glas joj je dubok (ona se sama seb prestrašila kad je prvi put zalajala) laje tek na kamione. Puno spava i duboko jer je ne probudimo baš lako (čudno za psa ali istinito, valjda se osjeća sigurno). Svaki pas ima karakteristike svoga gazde jer ga ti učiš, ali i ima neke svoje jedinstvene karakteristike, koje drugi pasi iste vrste nemaju. Kao i ljudi, jedinstvenu su.

Sve što kažem o mojem iskustvu ne treba vrijediti da nekog drugog bernardinca, ali da su super kad ih zagrliš i da te griju jesu.

Ako imaš bilo koja pitanja uvezi bernardinaca slobodno pitaj....
__________________
[B]Stvari ne vidimo kakve jesu nego ih vidimo kakvi smo mi[/B]
rea6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 13:22   #9
Ja intenzivno razmisljam o bernardicnu, ali zasad nemam adekvatan prostor. U kuci ga ne mogu drzati, a vani nemam dovoljno veliko niti ogradeno dvoriste. No kada se preselim, zelim bernardinca

Zanima me kakva im je cijena i gdje ih naci?

Isto tako, jesu li miroljubivi sto se tice drugih pasa, macaka i djece?
Belle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 00:24   #10
ja imam malu bernardinku, i to u stanu, nije nikakav problem, dapače, samnom u krevetu spava
miroljubiva, mogu reć i naivna svima vjeruje sa svima bi se samo igrala, svima prilazi sa zanimanjem, svima se veseli, nikako za psa čuvara jer da vam netko hoće provalit ona bi ga polizala i veselo dočekala zalaje samo u igri a na nepoznate ljude nije još počela lajat nego onako dubokim glsom ko da ćče zalajat, al ne zalaje, to je više upozoravanje da netko stiže.. tihi su, privrženi, puuuuuno papaju, di god vi, tu i ona, kad je sama spava, ne radi nered, ako joj zabranite nešto što jako želi onda se počne inatit.

moja puno jede ali se i puno kreće tako da tu nema problema
dakle lako uče tihi su, umiljati, non stop bi se mazila, obožava sve ljude djecu pogotovo, sve pse, velike male bilo kakve.. ništa ju ne može isprovocirat ni raspizdit ni trunke agresivnosti nema u tom psu...
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 13:20   #11
Bernardinci - karakterne osobine

Molim ekipu koja ima berniće da mi opišu njihove karakterne osobine, ponašanja, dogodovštine.
Imam godinu dana staru iz azila mladu damu, ali nigdje nisam mogla naći kvalitetne informacije o ovoj vrsti.
Osim toga, mišljenja sam da su iskustva vlasnika puno kvalitetnije informacije od ovih što sam pronašla ne netu.
A mogla bi koja slija ovih mališa!
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:30   #12
Pa nas je samo ovako malo! Ja imam curu od godine i baš mi je slatka. Tvrdoglava je ko mazga, ali dobročudna. Imali tko prijedlog kako riješiti kada se inate? Lako je kad to čini malen psić, ali kad to radi ovoliki pas. E, ko mi je kriv što nemam 100 kg, pa bi mi onda ona bila mali psić!
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 20:49   #13
Tema o berničima ne da je zamrla, nego izgleda da je malo ekipe koja ima ima ove medenjake
Evo imam curu od godine i nešto sitno i trebam je udebljat. Koliko bi trebala imat kila?
Kako vaši podnose kuću, moja se više ne da istjerat vani?
spyro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 13:36   #14
Pomazem frendici udomiti jednog petogodisnjeg bernardinca.

Ovdje mozete vidjeti nesto vise o njemu i par slikica. Molim vas ako znate nekog ljubitelja pasmine koji bi mu pruzio dom ili ako mozete oglas proslijediti dalje, bila bih vam jako zahvalna Tako veliki odrastao pas koji puno jede tesko ce naci dom...
talula is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 22:03   #15
Quote:
rea6 kaže: Pogledaj post
Ako se ne voliš dugo šetati i trčati, to je pravi pas za tebe. Nama se jednom dobodilo da smo predugo šetali a ona više nije mogla pa se lijepo legla na cestu, a ti sad nosi 65 kg. nema šanse, čekali da se odmori pa krenuli za nazad.

...

Svaki pas ima karakteristike svoga gazde jer ga ti učiš, ali i ima neke svoje jedinstvene karakteristike, koje drugi pasi iste vrste nemaju. Kao i ljudi, jedinstvenu su.

Morao sam.

Pokušavam zamisliti situaciju kad pas legne jer mu se više ne da (ili ne može) i urnebesna je.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.