Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2008., 20:39   #1
Traže se udomitelji za 4 male mace s bolesnim očima

Mace se nalaze u jednom Zagrebačkom dvorištu i polu-divlje su. Prije ove kiše prije 2 dana činile su se zdravima, ali jučer su im se počele zatavrati oči i imaju gnojni iscjedak iz njih.

Danas smo uspjeli uloviti dvije i odnijeli smo ih veterinaru. Veterinar im je očistio oči i dao im antibiotske injekcije, ali trebalo bi im kapati oči 3-4 puta na dan i svaki dan ih nositi na injekcije dok ne ozdrave. Na žalost, kako su poludivlje, bojim se da nema šanse da ih uspijemo sve uloviti nekoliko puta dnevno jer je dvorište u kojem žive puno granja pod koje lako pobjegnu.

Dakle, traže se udomitelji za 4 bolesne mace – netko tko bi bio voljan brinuti se za njih i probati ih izliječiti. Na žalost, postoji mogućnost da im ta bolest izgrize skroz oči i da potpuno oslijepe, dakle trebalo bi reagirati što prije!

Evo i njihovih slikica:

1. Mala ženka, jučer su joj se zatvorila oba oka, danas smo je uspjeli uloviti i odnijeti veterinaru. Krvava je po njuškici jer joj je veterinar čistio oči.



2. Mali sivi mužjak. On je najplašljiviji od svih, nevjerojtano je da smo ga uspjeli uloviti. On je ujedno i najmanje bolestan. Oči su mu zagnojene, ali još uvijek otvorene. Drugo se još uvijek čini ok. I on je uspio danas dobiti terapiju.



3. i 4. Ne znam kojeg su spola jer ih nismo ulovili. Žutom fali jedno oko, drugo mu je još uvijek otvoreno. Malom sivom je jučer samo jedno oko bilo zatvoreno, danas mu se stanje pogoršalo i drugo mu se počelo zatvarati.




Molim vas da ako imate volje i želje pomoći im da mi se javite na pm ili na broj: 091/596-49-77.
Žumberak is offline  
Old 23.05.2008., 21:12   #2
jadne mace
skyon is offline  
Old 23.05.2008., 21:19   #3
Siroti miceki...

Nadam se da će se pojaviti neka dobra duša...
LeNa_J is offline  
Old 23.05.2008., 22:00   #4
Grozno je to što u tom dvorištu u kojem žive ima jedno srušeno stablo sa sasušenom krošnjom u koju se zavuku i full teško ih je uloviti. Namamimo ih hranom, ali jako su bojažljive i bježe čim im netko priđe. Na žalost, nemamo ih gdje staviti da budu na jednom mjestu i lako dostupne, a trebalo bi im nekoliko puta dnevno kapati oči i voditi ih na antibiotske injekcije.

Bilo bi dobro kad bi ih netko mogao primiti bar dok se ne izliječe.
Žumberak is offline  
Old 23.05.2008., 23:16   #5
nažalost ne mogu nikako pomoc jer san u drugom gradu. jedino ako bude tribalo novaca to mogu.

jako dobro znan tu bolest-jedna mi je maca slijepa zbog iste bolesti a druga se jedva izvukla.

obavezno im triba otvarat oci jer se inace zalijepe. meni su savjetovali sa mlakom vodom, cak niti kamilicom. i naravno mazat okice i antibiotike.

držim fige da ce netko blizi Zg-u pomoc!
ro_za is offline  
Old 24.05.2008., 08:54   #6
jadni maleni miceki
držim fige za brzu pomoć...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Old 24.05.2008., 11:13   #7
Danas smo opet uspjeli uhvatiti ista dva miceka i nakapali smo im oči.
Probat ćemo i popodne, a ako ih ulovimo odvest ćemo ih i na injekcije.
Druge dvije su na žalost toliko pašljive da uopće ne izlaze iz granja kad smo mi tamo
Dobro je to što se čini da im se stanje nije pogoršalo.
Žumberak is offline  
Old 24.05.2008., 11:27   #8
Quote:
Žumberak kaže: Pogledaj post
Danas smo opet uspjeli uhvatiti ista dva miceka i nakapali smo im oči.
Probat ćemo i popodne, a ako ih ulovimo odvest ćemo ih i na injekcije.
Druge dvije su na žalost toliko pašljive da uopće ne izlaze iz granja kad smo mi tamo
Dobro je to što se čini da im se stanje nije pogoršalo.
svaka ti čast
skyon is offline  
Old 24.05.2008., 14:19   #9
A da im sklepamo nekakvu kućicu ili tako nešto u nekom zaštićenom čošku dvorišta? Tako da ih je lako voditi veterinaru i uhvatiti u ruke, a da žive unutra. Jel bi to bilo izvedivo?
lapdog is offline  
Old 24.05.2008., 14:59   #10
Mace imaju šansu za izlječenje i udomljavanje samo ako ih se makne i stavi pod kontrolu. Znači, stavljanje u kuću, pripitomljavanje i redovno kapanje. Ovako vani... nema teorije. Neće se pripitomit, neće se dat kapat jer ne kuže da im to pomaže, već će bježat čim im se približite. Znam što pričam jer sam prošle godine imala takvo leglo vani. Jedina šansa je da ih se uzme od tamo i redovno kapa. Za tjedan dana može se napravit čudo, a onda ih i podomit. Nema razloga da ih se ne udomi.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Old 24.05.2008., 16:48   #11
Ma sad mi je palo napamet... SUZA! Žumberak, nazovi ih, 060404044! Malene trebaju hitno veterinarsku njegu jer ako izgube oči, a vani su... Znate što ide...
lapdog is offline  
Old 24.05.2008., 16:50   #12
a ne možete ih lovilicom ili nešto tako?Pa makar u kakvoj drvarnici u kutiji ih držati bar da se izlječe okice....jadni maleni
Sakura is online now  
Old 24.05.2008., 21:28   #13
Ima li novosti?
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Old 25.05.2008., 00:29   #14
A,misa mu!Jeste li ih uspjeli sve ulovoti?Meni nazalost nije poslo za rukom prosle godine spasiti tri macica u centru s istim problemom...Nadam se da ce ovi malisani imati vise srece!
__________________
Teta mi kaze: Ne filozofiraj! (Lovre, 5 godina, klinac iz naselja na putu iz vrtica )http://maca.hr/
Bastet is offline  
Old 25.05.2008., 00:36   #15
Mačići se mogu spasiti i lijepo udomiti ali samo ako se odmah reagira!
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Old 25.05.2008., 01:08   #16
Treba im se napraviti nešto makar vani, jer loviti ih svaki put nije nikakvo rješenje.
Notrzan, možeš li im naći ikakav smještaj? Lapdog, kakvo je stanje kod tebe, imaš koga na brizi? Tako mi je žao ovih mica da vas jako molim da probate nešto.
Mrzim se jer ne živim u Zagrebu. Stavila bi ih sebi na glavu da sam tamo. Mislim, mogu ja i ovdje to napraviti, samo ne znam kako bi ih doveli do Rijeke.
Ovim tempom, biti će uskoro 4 mace za uspavati, jer slijepa maca ne može živjeti vani.
Ono, znam da uzalud pitam, ali sigurno na forumu nema nikoga tko ima kupaonu, tavan ili podrum..

I stavi ovu priču i na forum Šapice..
Pingvich is offline  
Old 25.05.2008., 02:00   #17
Ne, Pingvivh, ne mogu apsolutno ništa. Pod moj krov ne stanu jer ih ovako ima puno previše, a M ima dvadesetak malih plus još tri, četiri u identičnom stanju ko ovi i liječi ih Tobrexom.
Žumberak, bi li ti bio problem skloniti ih s ceste (dvorišta, svejedno), izliječiti ih i dati na udomljavanje? Udomili bi se brzo, lijepi su, ali imperativ je zaliječiti im okice!!!!! A to nećeš moći s njima vani.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Old 25.05.2008., 10:06   #18
Pozdrav svima!
Na žalost, nemam nikakvih dobrih novosti. Jučer ih poslije više nismo uspjeli uloviti, nijednu.
Puno smo razmišljali i mislim da ćemo ih probati sve uloviti (sada već sofisticiranim klopkama, plašljive i brze su te male životinjice) i staviti u jednu veliku kutiju i tamo ih držati dok ih ne izliječimo. Nadam se da im boravak u kutiji ne će naškoditi, jer jednostavno ne znam što bismo drugo mogli učiniti.
A za dalje ćemo vidjeti.
I da, još u petak sam poslala mail udruzi Suza, no nisu ništa odgovorili. Probat ću ih sad i nazvati i vidjeti mogu li oni kako pomoći.

Budem vas obavještavala kako napredujemo! Nadam se da ćemo uspjeti izliječiti barem neke od njih.

A ako se u međuvremenu nađe netko tko bi mogao pomoći i primiti ih k sebi, i dalje molim da se javi!
Žumberak is offline  
Old 25.05.2008., 11:38   #19
Stavi ih u nekakav kavez, u bilo što i to zaštiti, izoliraj što bolje možeš.
Zašto ne možeš ih uzeti k sebi doma? Bar jednog..
Pingvich is offline  
Old 25.05.2008., 11:47   #20
U zatvoreno, da ne mogu van, makar bili na 1m2 dok se oke ne zaliječe. Žumberak, za tjedan dana te mace mogu postat udomljive. Za samo tjedan dana. Jedino što moraš napraviti je uzeti ih na tjedan dana i kapati oči tobrexom dva puta dnevno.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.