Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2010., 20:08   #1
Modre noge bebe

Cure da li je tko imao situaciju da čim uzme bebu u ruke, da joj nogice počnu modriti.. s čime bi to imalo veze?
Ovako kad leži ili je kolicima sve mi izgleda normalno...
Beba je stara 4 mj. i ovo primjetim zadnje dane...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:19   #2
imala sam ja
jednom sam to skuzila kad sam ju hranila i usrala sam se
mislim da se radilo samo o tome da sam joj stisnula nogicu, sad pazim kako je drzim i nije se ponovilo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:26   #3
Meni se to stalno događa, malo pomodre kad je okomito recimo na pilates lopzi jer vjezbamo... ali čim je uzmem u ruke počnu plavit...sutra ću obratit pozornost koliko jako tamne i u kom položaju najviše...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:35   #4
ja sam to skuzila samo jednom i zvala mma da dodje cim prije s posla jer beba nije dobro (istrcao je s nekog sastanka)

beba nam je zimska pa u pocetku vjerojatno nisam skuzila jer je bila obucena , dok puze, valja se po gymu, kinderbetu... sve je ok
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:42   #5
A joj što mrzim što uvijek nešto novo za mislit...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:07   #6
e ja ne vjerujem da je otvoren topic za ovo...meni se to večeras dogodilo...nisam skužila da si mali leži na ručici dok sam ga dojila...premrla sam od straha kad sam vidjela ručicu...
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:14   #7
Ja jednom svoga nosila i isto mu valjda stisla nogicu malo vise i spustam ga u krevetic jer je zaspao na meni kad ono jedna noga ljubicasta a druga normalna,ja ga okrenula odma nije mi bilo jasno nista,i tek je onda nogica poprimila normalnu boju.
Isto sam se doslovno ukakila. Sad isto pazim kako ga drzim.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:17   #8
ma mene je herc čopio svjetski....sreća što je to nakon sekunde-dvije nestalo
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:19   #9
Ne bi rekla da je to isto, kad se bebu stisne i kad joj pomodre cim se ispravi.
Ali i za ovo drugo sam jako puno puta cula, ne znam doduse od cega je jer mojoj nije bilo, ali pretpostavljam da je uobicajneo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:54   #10
najvjerojatnije joj nešto zaustavlja cirkulaciju.. ili je pelena prejako stegnuta oko nogica ili se bodi (i pelena) urežu u noge kad ih se digne pa guza "visi".

jel se to dešava i kad je beba gola pa je se uspravi? ako da, ja bi zvala pedijatra pitati o čemu se može raditi


sumnjam da im je sad hladno, inaće i od hladnoće tako iziđe ljubičasta paukova mreža od žilica
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 23:24   #11
moja je prošlo ljeto redovno imala ljubičaste nogice kad bi ju nosila uspravno. pedica je rekla da to nije nikakav problem, da je stvar cirkulacije i onda sam ja komentirala da nije još predviđena da bude uspravno nego da leži, samo se nasmijala na moj zaključak i rekla da je to to

vjerujem da je to bilo i prije ali je bila obučena pa nisam kužila.
izbjegavala sam ju nositi tako dok nisam skužila da više ne ljubičasti.

ista stvar je bila i kad bi bila skroz gola i kad bi baš pazila kak ju držim.
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 22:11   #12
Za nekih tjedan dana nam je redovna kontrola i svakako ću pitat do tada je izbjegavam nosat jer mi to izgleda onako da premrem od straha... Manje joj pomodre kad je samo uspravim na lopti ne tako jako ko kad je držim, pitala sam terapeuticu na vježbama danas ona kaže da joj se nije cirkulacija stabilizirala a da se obično do 3 mj. stabilizira da nije to ništa... ma nemam pojma ..
Toliko sam dramatizirala oko UZV mozga i sl. stvari sa kojima se sad peglam da sam ono više umorna od razmišljanja...ma valjda nije ništa ja se toplo nadam...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 22:22   #13
NIki se to često dogodi kod nosanja, poplavi ili ruka ili noga, sam se postavi u neki čudan položaj , ja sad već znam kako ga držati al kad ga drži netko drugi opet plavi
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:19   #14
Tako i mojoj, čim ju se malo uspravi...Ne brinem zbog toga, brinula bi da se dešava dok leži.
A je li vašim bebama koža onako prošarana, baš kao da se vidi čitav splet žilica? Meni naprimjer ruke tako izgledaju po zimi kada mi je hladno. Njoj je čitava koža tako.
Sada će 3 mj.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 13:34   #15
nekad se vidi i to..nisam još povezala kad se to događa..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:53   #16
Pa valjda im je do cirkulacije, neznam s čime bih to drugim povezala...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.