Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 12:43   #1
Suskunlar

Nova turska dramska serija "SUSKUNLAR" sa prikazivanjem kreće u JANUARU 2012.



Produkcijska kuća: TIMS Production
HOMEPAGE

TV Kanal: Show TV
HOMEPAGE

Redatelj: Çağatay Tosun
VIŠE INFO

Muzika: Ahmet Kaya
HOMEPAGE

Glumci: Murat Yıldırım, Sarp Akkaya ...

Radnja: Serija je turska verzija američkog hit-filma "Sleepers" (Robert de Niro, Brad Pitt, Jason Patrick, Dustin Hoffman, Minnie Driver itd.). "Šezdesetih godina prošlog stoljeća mnoga djeca iz problematičnih obitelji utočište su nalazila u Crkvi Svetog Anđela i njenoj gramatičkoj školi. Svećenik Bobby imao je svoje omiljene problematične tinejđere, Lorenza, Michaela, Johna i Tommyja. Njihovi roditelji su puno i teško radili i uglavnom se svađali pa nisu imali previše vremena za svoju djecu. Zato su dječaci stvorili svoju svojevrsnu malu obitelj. Jednog dosadnog ljetnog dana, slučajno su, u igri, zamalo ubili čovjeka. Ta pogreška će ih skupo stajati. Svi su premješteni u popravni dom Wilkinson u New Yorku, gdje su ih zlostavljali, mučili i silovali pod vodstvom brutalnog čuvara Seana Nokesa. 13 godina nakon toga, ništa ne može izbrisati njihova bolna sjećanja. Dobit će priliku za osvetu, koju nikako neće propustiti."

Prema pisanju turskih novina Murat Yildirim bi trebao tumačiti ulogu odvjetnika Michaela (Brad Pitt), ali informacija još nije potvrđena.

Trejler za seriju (28.12.2011.): "Actually everything ended years ago, but it has started all over again, I started it. / Zapravo se sve završilo prije puno godina, ali opet je počelo, ja sam započeo."

http://www.youtube.com/watch?v=AEsO1m_YNTc



__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 13:28   #2
minči, otvorila temu, baš lijepo

u vezi Muratove uloge na turskim forumima su podijeljena mišljenja koga bi on mogao glumiti, ali tamo prevladava mišljenje prema tome da je on rekao da želi potpuno drugačiju ulogu da će vjerovatno glumiti ovo što je u filmu glumio Dustin Hoffman jer ovaj odvjetnik kojeg glumi Brad Pitt bilo bi dosta slično njegovim dosadašnjim ulogama, jer BP je zaljubljen u socijalnu radnicu, ali ne može ostvariti vezu upravo zbog problema iz prošlosti. Ja sam film davno odgledala i znam da mi je bio jako težak i ne sjećam se baš detalja, a u pitanju je i GT, pa sam možda ja nešto i krivo povezala.

Balkanski fanovi više navijaju da glumi ovo što je glumio BP, a imam osjećaj da bi Turci više da glumi uloga DH. I ja mislim slično kao Turci da bi za njega bilo veći izazov glumiti DH, jer ako se dobro sjećam u filmu je on malo smotan, a BP je faca, iako vjerujem da bi ga Muratovi fanovi rađe gledali kao facu.

Nisam nigdje pročitala da li je već napravljen izbor ostatka glumaca i glumice, jer evo neke nove serije počinju već odmah iza nove godine, tako da bi trebalo brzo početi snimanje.

Tema je teška, a kako takve teme očito prolaze kod Turaka, moglo bi biti zanimljivo, a nadam se da će se uspjeti osigurati i prijevod.

Producentska kuća TIMS prodala je prava za prikazivanje Veličanstvenog stoljeća Star tv, koji je do sada prikazivan na Show tv i s VS su puno zaradili tako da im novac ne bi trebao biti problem. Samo se nadam da Show neće staviti ovu seriju u srijedu, jer srijeda nikako nije dobar dan, u stvari kao valjda najbolji dan bio bi ponedeljak, ali taj termin je već uzela nova serija Son koja počinje 09.01.,ali kako se do ožujka zbog malverzacija s gledanošću ne mjeri gledanost bit će bar na početku pošteđeni pritiska...

http://cadde.milliyet.com.tr/2011/12...I__SUSKUNLAR__

najava serije

[IMG][/IMG]

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 29.12.2011. at 13:56.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 13:54   #3
mrvice, zaista ne znam više od ovoga što sam stavila u vezi castinga. meni je zapravo svejedno koga će tumačiti, jedino ne bih voljela da bude zlostavljač. ne znam kako bi moj želudac to podnio ... u jednom momentu su mediji pisali da će MY ipak biti turski michael (brad pitt), ali dok ne objave službeni casting ja to držim s rezervom.

na MY temi sam prije nekog vremena stavila likove iz filma, čisto da se podsjetimo ...

- father bobby (robert de niro)


- sean nokes, negativac/zlostavljač
(kevin bacon)


- snyder (dustin hoffman)


- john (ron eldard)


- tommy (billy crudup)


- shakes (jason patrick)


- michael (brad pitt)


- jedina ženska, carol
(minnie driver)


*********************

... s obzirom da su recimo glavni od ove četvorice brad pitt & jason patrick, a brad pitt je ipak bitniji od patricka, mislim da bi MY mogao biti michael (kojeg glumi BP), sarp akkaya bi po meni mogao tumačiti shakesa (uloga od JP). sumnjam da bi njih dvojica mogli glumiti uloge od roberta de nira ili dustina hoffmana - tu trebaju neki matoriji glumci. tko će biti ženska, socijalna radnica carol??? .. puno otvorenih pitanja ...

**********************

EVO DANAS PIŠE MILLIYET:

GT: BOMBA godine, "Tihi" (Suskunlar)! Timur Savcı doveo do SHOW-TV emisiju "Tihi" (Suskunlar), dijamant-krađe u zatvoru, silovali unutra, izlazak iz zatvora u potrazi za osvetom, priča o četvero mladih ljudi. Murat Yildirim, uključujući između vode glumaca "Tihi" (Suskunlar) početi u siječnju, ali je "Veličanstveno stoljeće" neće biti u lice.

link: http://cadde.milliyet.com.tr/2011/12...asi-suskunlar-

.... timur savci je producent, a ovo što se spominje dijamant, možda nam to govori ova kuglica iz trejlera?
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 29.12.2011. at 14:12.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:17   #4
evo i najave filma, tako da se podsjetimo kako je tko izgledao u filmu...
najava je da će serija početi u siječnju,tako da bi uskoro trebalo početi snimanje

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi3733455129/
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 14:28   #5
ovo bi čak i ja mogao pratiti,film mi se sviđao
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:07   #6
Žao mi je da je Murat odlučio glumiti u tako teškoj seriji. Nakon filma "sleepers" bila sam u takvom šoku, da sa totalno zamrzila sve homoseksualce. Naravno i pored razumijevanja onog biti drukčiji ostala sam pomalo homofob. Ja volim romantiku i na žalost više ne želim gledati tako teške teme. Za mene tu završava Muratomanija.
__________________
kiss kceri
zapletilja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 15:38   #7
Mina, hvala ti na otvaranju ove teme.

Jedva čekam da vidim MY u toj seriji. Slažem se da je svejedno šta glumi, osim zlostavljača, naravno. Znam da će biti odličan. Ovaj trailer mi je super, obećavajući je.
Demir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 16:40   #8
Konačno nešto novo i drugačije...

Mina super kaj si otvorila temu.

Ne mogu docekati vidjeti Murata u nekoj novoj i drugacijoj ulozi. Dobro je za njega da glumi u seriji razlicitoj od svih do sada jer ce moci pokazati sve svoje glumacke vrline za koje vjerujem da posjeduje.
Margareta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 18:39   #9
bugarke su jako marljive i evo i prvih kolaža



mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 18:53   #10
zna se da su bugarke uvijek najbrže!

--------- pojavio se prijevod članaka iz milliyeta by cennet, a ja brzinski prevela na naški.

naslov: serija udarila kao bomba

TIM Productions priprema seriju "Suskunlar" za SHOWTV, to je priča o 4 dječaka koji ukradu baklavu i zbog toga završe u zatvoru. Dok služe kaznu seksualno su zlostavljani, a nakon puštanja na slobodu planiraju osvetu. Glavnu ulogu će tumačiti Murat Yildirim, a premijera se očekuje u januaru 2012. godine. Ovo je ekskluzivna novost! Serija i sam sadržaj su držani u strogoj tajnosti, bez ikakvih priopćenja medijima. Ova informacija je otkrivena sasvim slučajno. Ukratko donosimo sadržaj: "Muhtesem Yuzyil", druga najgledanija serija u Turskoj poslije "Oyle Bir Gecer Zaman Ki" premještena je sa SHOWTV na STARTV. Gledatelji će tako morati promijeniti TV kanale kako bi pratili "Sulejmana". U TV-industriji se govori kako je producent Timur Savci platio 1 milijun TL za prava na jedan od dva scenarija koja je napisao Ahmet Altan, a koji će biti emitirani na SHOW TV. No, moramo naglasiti kako se dogodilo da su Ahmet Atlanove 2 serije u međusobnom konfliktu , pa TIMS nije uspio ostvariti uspješnu suradnju. Timur Savci je potom odlučio proizvesti najisčekivaniju seriju na SHOW TVu sezoni 2012. Može li bolje nego prikazati rezultat nepravedne jurisdikcije sa svim svojim zakonima i regulativama?  "Priča o dječacima koji su osuđeni jer su ukrali baklavu." Ishod njihovog kriminalnog djela, nepravedne presude, reakciju publike i njihove savjesti. "Sramotan pogled na realitet seksualnog zlostavljanja kako žena, tako i djece."  Serija o 4 dječaka koji ukradu baklavu i zbog toga završe u zatvoru. Dok služe kaznu, seksualno su zlostavljani, a nakon puštanja na slobodu planiraju osvetu. Glavnu ulogu će tumačiti Murat Yildirim, a premijera se očekuje u januaru 2012. godine., serije se neće prikazivati u konkurentskom terminu sa "Muhtesem Yuzyil".
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:01   #11
Redatelj serije je Cagatay Tosun koji očito do sada nije imao sreće sa serijama, samo jedna je imala dvije sezona, ali nešto drugo je interesantno da je radio s Canselom Kirik Kanatlar, s Bulentom i Tubom film Ask Yolu, a snimao je i film s Onurom, tako da bi ih sve mogao skupiti na jednom mjestu. Šteta da je Tuba trudna mogla je lijepo biti socijalna radnica, a njezina četiri mušketira, četiri prijatelja (normalno da se zezam)

[IMG][/IMG]

http://www.sinematurk.com/kisi/9565/%C7a%F0atay-Tosun

Turski novinari i šok naslovi, kao prvo da će Murat glumiti i u kakvoj seriji zna se već nekih 1,5 mjeseci (toliko o tajnosti), a Veličanstveno stoljeće se trebalo već na početku sezone preseliti na Star TV, ali pošto se Star u to vrijeme prodavao to je stalo i kako s 1.1. nastupa novi vlasnik, tako se i serija seli tamo.VS je gledana serija, ali nema baš neki scenarij, tako da se nadam da će ovdje scenarij biti bolji i da će više paziti na detalje nego je to slučaj s VS. Na početak VS smo čekali i čekali nisu baš bili od riječi, dosta dugo se čekalo i nikako izabrati glumce, pa se do zadnjeg trenutka nije znala glavna glumica, uglavnom dosta peripetija oko početka.
Bugarke se polako pripremaju, ali i one se nadaju prijevodu...
S 1.1. serije bi trebale trajati 45 minuta ili 60 minuta, mislim da su tako glumci lani dogovorili. To me baš veseli jer 90 minuta je stvarno jako puno.

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 29.12.2011. at 19:26.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 19:12   #12
Samo da se prijavim .
Film je bez obzira ne tešku temu, sjajan.
Trejler je intrigantan pa se čini da je vredelo čekati.Još samo da Murat glumi Michaela .
hasret is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 22:53   #13
u međuvremenu stigao i sinopsis koji je nešto drugačiji od filma, normalno i navodno će naglasak biti na neučinkovitom turskom pravosuđu (kako mi to djeluje poznato) i na muzici, e sad navodno se ne zna čija će biti muzika, ali postoji priča da će se koristiti pjesme Ahmeta Kaya-kurdskog skladatelja, koji je zbog svojih uvjerenja proganjan i emigrirao u Njemačku, umro 2002 i pokopan na pariškom grublju i njegov grob je veoma posjećen od turskih radnika i imigranata. Evo kako zvuče njegove pjesme(turski folklor, meni zvuče interesanto, ali više sjetno)-pogledajte koliko je slušan klip, to govori o velikoj popularnosti
http://www.youtube.com/watch?v=2D0gQYmJXoM&ob=av2n
i kivina izvedba jedne pjesme
http://www.youtube.com/watch?v=oucub...eature=related

SYNOPIS:

The story of four youngsters who have nothing else to hold on to in life other than each other. More like brothers than friends. Dreaming that they have their whole lives in front of them. Unfortunately some youngster have to grow up in one day. They are simple, innocent, but make 1 mistake, and say farewell to their youth. They make a pack to remain silent. As adults they move on, apart, to different parts of the city.

But one of them could no longer remain silent.

He organizes a reunion. To complete the faith that is before them.....
But they are all different adults now. One is a man without a concern for life, One is a man of the law, One has never grown up, and One is the one who has broken the pack of silence. They join forces once again on a path with a love that cannot be shared, with a determination to seek revenge, they were 4 youngster who shared a battle which they now must conclude together.

They remained silent for years....

Now is the time to speak the truth......

pošto vjerujem da svi više manje razumijete, pa ću to prepričati da ne zaradim nešto bodova.

uglavnom ovo je priča o četiri dečka koji nemaju ništa drugo u životu, nego jedan drugog i oni su više od prijatelja oni su braća. sanjanu o budućnosti, o životu koji je pred njima, nažalost oni moraju odrasti u jednom dani. Samo zbog jedne greške morali su reći zbogom mladosti i oni su se zavjetovali na šutnju i žive u različitim dijelovima grada. Međutim jedan od njih nije više mogao šutjeti i on organizira njihovo okupljanje, ali oni više nisu djeca, sad su odrasli ljudi, jedan kojem se fućka za sve u životu, jedan koji je odvjetnik, jedan koji nikad nije odrastao i jedan koji je odlučio da više neće šutjeti. Oni su odlučili da će se osvetiti.

Oni su šutjeli godinama, ali došlo je vrijeme da se kaže istina....

http://www.atvdiziler.com/suskunlar-...i-genel-ozeti/

Zadnje uređivanje mrvica 1234 : 29.12.2011. at 23:05.
mrvica 1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:12   #14
mina, hvala za temu

ovo sto su se sada raspisali, svi manje-vise isto pisu, sve nesto obavijeno velom tajne, pa dok docekamo trailer s muratom, vala cemo se i nacekati, ja nisam gledala film niti imam pojma o cemu se radi, tek od vas sto procitam, ali su turci odmah okrenuli na svoje - 4 djecaka osudjena sto su ukrali baklavu , i ne vjerujem da ce serija imati puno dodira sa filmom, a ako neko zna gdje se moze skinuti film, nek mi pls javi na pp, da se malo informisem

naravno da se odmah prave slikice-kolacici

Ninely is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 23:20   #15
Mina hvala na otvaranju teme, i ja se prijavljujem
Poznati način da se javnost pokrene, a da se ne zalazi u politiku i političke partije direktno, a prići širokim masama, dramskim tekstovima, filmovima, serijama pokretati ona pitanja koja su bitna za društvo
S obzirom na konzervativnost u Turskom društvu jako me zanima kakve će reakcije biti otvaranje takvih tabu tema i kako će oni prikazati na koji način se na svakoga od njih ta teška trauma odrazila, na koji način će te likove oni razvijati...

ps. ja imala onaj sajt za Yildiz.tv ali mi sada pokazuje da je privremeno nedostupan, jer imaju neka tehnička tra-la-la...ima li neki drugi način za gledanje direktli...hvala
__________________
man hears what he wants to hear and disregards the rest
A Qué Me Quedo Contigo - Marco Antonio Solís
zora964 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:04   #16
Čuj ukrali baklavu
Baš me zanima kako će to Turci upakovat, mislim da serija neće imati puno sličnosti s radnjom filma ...
Znači, ići će srijedom, ok
__________________
Jeste li se ikada probudili i poželjeli svoje snove nazad ? Ja jesam.- Eyşan ♥
Ezel ve Eyşan Unutamıyorum
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:18   #17
I ja cu ovo pogledati pa cu onda suditi . Nastavlja se trend teskih tema u Turskoj , izgleda da trenutno nista drugo ne prolazi.

A ovo ce biti konkurent MY sredom uvece?
bbojanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:37   #18
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
... premijera se očekuje u januaru 2012. godine, serija se neće prikazivati u konkurentskom terminu sa "Muhtesem Yuzyil".
tako je danas preveden članak. ja ne znam kada ide MY, kažete srijeda, znači "suskunlar" će ići neki drugi dan. čitam da "son" ide ponedjeljkom u "ezel" terminu, "KG" ide srijedom, "oyle bir gecer ..." ide kada? ... nemam baš neku predstavu kada će ići serija.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 00:44   #19
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
tako je danas preveden članak. ja ne znam kada ide MY, kažete srijeda, znači "suskunlar" će ići neki drugi dan. čitam da "son" ide ponedjeljkom u "ezel" terminu ... nema baš predstavu kada bi išla ova serija.
da, da, sada i ja videh da si ovo napisala, nisam pazljivo procitala a jos povezala TIMS i MY

MY je sredom, Fatma cetvrtkom, OBZGK utorkom cini mi se. Ove zadnje dve su na kanalu D, bice zestoka borba za gledanost kada pocnu ponovo da mere.
bbojanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 01:03   #20
ja jedva čekam, napokon moja ljubav ima novi projekt
__________________
"Kako da ti kažem da me omamljuje i najmanja slutnja tvog mirisa, da bi me, kad bih te imao i hiljadu puta, vidjela još zanesenijeg jer imao bih tada nadu i sjećanje, a sada je to tek žudno iščekivanje."
kader is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.