Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2023., 15:13   #1
Zašto se Bodeovi dijagrami ne mogu koristiti za sintezu regulatora neminimalnofaznih sustava?

Sjećam se da smo na Osnovama automatskog upravljanja učili da je jedna od prednosti sinteze regulatora pomoću krivulje mjesta korijena nad sintezom regulatora pomoću Bodeovog dijagrama to što se krivulja mjesta korijena može koristiti za neminimalnofazne sustave. Ja sam to uzeo da znači da Bodeovi dijagrami neminimalnofaznih sustava ne postoje. Međutim, jučer sam se zapitao kakvu bi to poruku o pogrešci dala Octave ako joj zadam da nacrta Bodeov dijagram neminimalnofaznog sustava. Pa sam ukucao:
Kod:
pkg load control;
bode(zpk([10], [-10], 1))
I, na moje veliko čuđenje, ona je nacrtala nekakav dijagram. Pa, ako postoje Bodeovi dijagrami neminimalnofaznih sustava, zbog čega se onda oni ne mogu koristiti za sintezu regulatora?
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 10:48   #2
Momak, diplomirao si kako si rekao.
Sada pocni raditi i prcati a ne se zajebavati sa akademijom, ili se zajebavaj akademijom u slobodno vrijeme.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 19:00   #3
Quote:
logit kaže: Pogledaj post
Momak, diplomirao si kako si rekao.
Sada pocni raditi i prcati a ne se zajebavati sa akademijom, ili se zajebavaj akademijom u slobodno vrijeme.
Što znači "prcati"?
Dakle, misliš da trebam razmišljati kao moja mama kad kaže "Hvala Bogu, Bode više ne bode."?
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2023., 19:46   #4
Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
Što znači "prcati"?
Dakle, misliš da trebam razmišljati kao moja mama kad kaže "Hvala Bogu, Bode više ne bode."?
Nije bitno jel Bode bode, nego jel teo štogod bode, oliti prca
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 08:05   #5
I akademija je (potencijalno) karijera.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 10:10   #6
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
I akademija je (potencijalno) karijera.
I industrijska automatizacija je potencijalna karijera, ali ovi što rade web stranice to ne razumiju.
__________________
Bilo je i većih problema pa ih nismo riješili.
vamvam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2023., 12:32   #7
Mislim da si nešto krivo zaključio. Bodeov dijagram je samo način prikaza amplitudno- i fazno-frekvencijske karakteristike sustava, a ona svakako postoji (pokušaj je nacrtati za neki neminimalnofazni sustav prema pravilima za ručno crtanje). Vjerojatno se htjelo reći da se jednostavni kriterij po kojemu se iz Bodeovog dijagrama može odrediti stabilnost minimalnofaznih sustava ne može koristiti za neminimalnofazne sustave -- i to je sve.

Ove komentare o tome što bi trebao ili ne bi trebao raditi zanemari. Pa valjda smiješ razmišljati o onome što te zanima. Svašta.
comi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2023., 12:36   #8
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
I industrijska automatizacija je potencijalna karijera, ali ovi što rade web stranice to ne razumiju.
Istini za volju, danas se za control engineering rijetko kad koriste Bodeovi dijagrami.
teo1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:35.