Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2020., 15:44   #21
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Zasto nametati covjeku vjerovanje u boga ?
Rekao ti je da nije njegov bog.
Pa ne namecem mu, svakom njegovo.
A opet na religiji smo, o cem cemo nego o Bogu, mozemo i o nekom individualnom
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2020., 15:53   #22
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Pa ne namecem mu, svakom njegovo.
A opet na religiji smo, o cem cemo nego o Bogu, mozemo i o nekom individualnom
Sve po svemu očigledno je tako lako "logici" ispast iz igre kad jedan šta ti tu meni namećeš vjerovanje u Boga a drugi na to šta vi tu nama namećete nevjerovanje u Boga.

Jel istina da se preko logike dođe do svađe? Je, i to je istina.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 01:53   #23
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Cudno da se vec taj covjek 2000g nije pojavio, probaj ti !, mozda si ti taj koji ce pokusati, vjerojatno vec i sam shvacas da ti ide bezuspjesno.
A neki od bogova su se pojavili ??
Gdje im je gnijezdo, gdje se razmnozavaju??

Vec samo moje postojanje negira bilo kojeg boga!!!
Do sada sam izazvao sve moguce (i nemoguce) bogove, sve sam izazove dobio.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 09:54   #24
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
A neki od bogova su se pojavili ??
Gdje im je gnijezdo, gdje se razmnozavaju??

Vec samo moje postojanje negira bilo kojeg boga!!!
Do sada sam izazvao sve moguce (i nemoguce) bogove, sve sam izazove dobio.
Vidim zato se i dalje trudis
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 10:12   #25
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Pa ne namecem mu, svakom njegovo.
A opet na religiji smo, o cem cemo nego o Bogu, mozemo i o nekom individualnom
I u paklu kad se budes pržio natenane ..
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 10:22   #26
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
I u paklu kad se budes pržio natenane ..
Kud baš ja
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 11:02   #27
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
A neki od bogova su se pojavili ??
Gdje im je gnijezdo, gdje se razmnozavaju??

Vec samo moje postojanje negira bilo kojeg boga!!!
Do sada sam izazvao sve moguce (i nemoguce) bogove, sve sam izazove dobio.
Ti si jedini Bog samo si malo ljubomoran na druge bogove kojih nema.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 11:02   #28
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Kud baš ja
Odlučili tako ja prenio.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2020., 16:46   #29
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Nema teme, a ne znam di bih stavio, pa da pročakulamo ovdje

Istina i logika, al Božja, ne ljudska, u nama je Duh Istine, prihvatili smo istinu ovog svijeta, pošto smo u ovom svijetu rođeni, al smo Božja djeca..

Kao što reče u drugom videu, Božja i ljudska logika nisu iste..

Što se tiče istine i prije sam govorio da ljudima istina ne odgovara, mašu glavom na to, ne žele čut jer im ne odgovara, ovozemljaski život nas je obuzeo i u njegovim smo raljama. Ljudi očito ne streme istini nego nećemu drugom, ovozemaljskim grijesima, odnosno tražimo da nam se plješće nad prolaznim uspjesima u životu, a koja nemaju uporište na onom svijetu, znači drugim riječima, što god radimo u životu, radimo za sebe i tu padamo!

Tražimo potvrdu od tih istih ljudi (koji žive među nama) kojima će bit suđeno (ako, zavisi da li će se tko uspjet spasiti) drugim riječima, tražimo potvrdu od ljudi na ovom svijetu.

Ono što se ne uklapa u ljudski razum to odbacujemo, tražimo samo što je oku vidljivo i prstima opipljivo, gdje nema logike, za svaku stvar, pojavu tj događaj, tražimo smisao koji se poklapa u ljudski (ograničen) um. Sve van našeg shvaćanja, naći cemo izgovor za nepostojanje više sile, odnosno negirat ćemo istu.. Društvene norme su postavljene koje prilagođavamo sebi, po potrebi, ono što je normalno, to je nenormalno, a što je nenormalno to je(zamotano u celofan, riječima, liberalizam, sloboda itd. ) normalno. Prihvaćamo objeručke svjetovna pravila, pod bilo koju cijenu, samo da "uživamo" privremeno tj za vrijeme našeg boravka na Zemlji. Ljudi se pozivaju na ljubav, al ona koja njima odgovara, a ne ona, koja bi trebala bit, stvarna, koja čovjeka iz temelja mjenja na bolje. Po defaultu smo dobri, al poslije tj tijekom odrastanja, izabiremo put koji nama odgovara i stvaramo sebi svoju filozofiju po kojoj živimo, a kud to sve vodi, znamo i sami, duboko u sebi po prirodi smo, ranjivi, grešni, ograničeni i slabi.



Istina će vas osloboditi

Otkrij Božju logiku
Bilo bi dobro da bar pogledate video do kraja, da se zna o čem se priča ovdje a na linku koji je okačen
Pričaš o nekim ljudima, ali nisu svi ljudi takvi.
Nemam vremena sad otvarati linkove, no vidjela sam tamo u društvu "tvoga" you tubea i onaj o obitelji Tomljanić...ahhh, to mi teško pada, stvarno, kakve logike ima da taj čovjek umre ? Za misliti...
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 19:58   #30
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
Pričaš o nekim ljudima, ali nisu svi ljudi takvi.
Nemam vremena sad otvarati linkove, no vidjela sam tamo u društvu "tvoga" you tubea i onaj o obitelji Tomljanić...ahhh, to mi teško pada, stvarno, kakve logike ima da taj čovjek umre ? Za misliti...
Ma ok. Nisam ni rekao da su svi takvi, ali...

Sto se tice "mog" youtubea, pokleknuo sam teh.trendovima
Vecina ljudi stavljaju linkove na YT, pa reko da ne budem iznimka

Ona dva videa, pored more drugih na YT s istom tematikom, a kojih ima dost upecatljivih, bilo je tesko izabrat, pa sam onda ta dva okacio ovdje..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 20:55   #31
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post

Ma ok. Nisam ni rekao da su svi takvi, ali...
Što "ali", da ne možda brinu očevi geni i može li se pravicom nadvladati nekog za kojeg su ti rekli tata ti je u nasljeđe ostavio 'nešto', a kad ti dijete pitaš što to 'ostavio' onda izgleda ovako :

https://www.youtube.com/watch?v=w0xD5Ik-aVs
https://www.youtube.com/watch?v=CAZzR9mV3Zo
https://www.youtube.com/watch?v=Kv_RwTkYnk0

Tuga nasljeđa, nije li... što sve jedno dijete ni krivo ni dužno može naslijediti od svojih roditelja. Ispravi ako griješim.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 22:07   #32
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Što "ali", da ne možda brinu očevi geni i može li se pravicom nadvladati nekog za kojeg su ti rekli tata ti je u nasljeđe ostavio 'nešto', a kad ti dijete pitaš što to 'ostavio' onda izgleda ovako :

https://www.youtube.com/watch?v=w0xD5Ik-aVs
https://www.youtube.com/watch?v=CAZzR9mV3Zo
https://www.youtube.com/watch?v=Kv_RwTkYnk0

Tuga nasljeđa, nije li... što sve jedno dijete ni krivo ni dužno može naslijediti od svojih roditelja. Ispravi ako griješim.
Pa znas, ovo, ono, khmm
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2020., 22:37   #33
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Pa znas, ovo, ono, khmm
Oni koji ostaviše tu 'kuću' ko kako ostavljaju "spomendar", Znadeš da se mene pita bilo bi porušeno u samo jednom danu ko kako se u jednom danu objesilo i onog kojem se izgradila ta 'kuća'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 11:52   #34
https://www.dnevno.hr/vjera/duhovnos...blizu-1478823/

Da li živimo u tom vremenu?
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 16:54   #35
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Ne.
Lažljive crkvenjačke izmišljotine. Vjerojatno od Rusa iz 19. stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nilus_...s%20unverified.

www.dnevno.hr - smeće od portala prepuno budalaština i laži
__________________
Neću sudjelovat na politici, tema "Rat u Izraelu"... iz poznatog razloga.
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 17:12   #36
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne.
Lažljive crkvenjačke izmišljotine. Vjerojatno od Rusa iz 19. stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nilus_...s%20unverified.

www.dnevno.hr - smeće od portala prepuno budalaština i laži
Kaži mi kako govoriš, time sve kazuješ.
sanimarine is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 18:06   #37
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Ne.
Lažljive crkvenjačke izmišljotine. Vjerojatno od Rusa iz 19. stoljeća:

https://en.wikipedia.org/wiki/Nilus_...s%20unverified.

www.dnevno.hr - smeće od portala prepuno budalaština i laži
Ok. U kakvom vremenu zivimo? Osim di je primjetan teh.napredak..
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 18:26   #38
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post

Ok. U kakvom vremenu zivimo?
U vremenu kad je čovjek čovjeku vuk.

Je, znamo, čuli smo, pričalo se to i o bivšim vremenima, ali ovo vrijeme danas je dokazalo više od vremena starih.

Ima jedan stih "samo moru viruem, samo njemu pričam sve".
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2020., 23:32   #39
Quote:
Nepoznati kaže:
Lažljive crkvenjačke izmišljotine. Vjerojatno od Rusa iz 19. stoljeća:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nilus_...s%20unverified.
www.dnevno.hr - smeće od portala prepuno budalaština i laži
Quote:
sanimarine kaže: Pogledaj post
Kaži mi kako govoriš, time sve kazuješ.
Vjernika svaki puta uhvati uzas, kad se o "njegovom bogu" pise na kriticki i istinit nacin.
Uzas je mjesavina raznih osjecaja: zasto "moj bog" to dopusta, zasto "moj bog" ne reagira....
Duboko u podsvijesti tinja misao: mozda togh mojeg bopga nema, kad je sve to dopusteno....
I to je onda vrhunac uzasa.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2020., 01:43   #40
Dali smatrate da nikad necete doznati tajnu kozmosa sto je to kozmos i sve oko nas ako to ne doznam nema smisla niđe veze , a pošto neću za života doznati nadam se da cu istinu doznati nakon smrti , nekaže se đaba ideš Bogu na istinu, da ti Bog servira i razastre na stol istinu o kozmosu kaj je to ko si ti , da ti kaze zasto djeca umiru na onkologiji i u Africi od gladi, da ti kaže jel postoji multiverzum i teorija struna, da ti kaže ko je ubio Kennedya , jel moguće putovanje kroz vrijeme i teleportacija , jel postoje vanzemaljci i jel engleska kraljica ćlovek-gušter, koliko je Sanader ukro,
Znaci moramo nakraju doznat istinu jer ak umrem i nema nić, samo mrakača niđe veze ko loš film ono ko u kinu nakon lošeg filma sa jos gorim krajem mogu se kroz usne isprdit zrakom da šprica pljuvačka tri reda dalje trsppp trsppp, prrrrrrr tspppp ko me ovo izjeba na suho bez predigre
Sad neki fizicar kojeg muce sve neke teorije i nemoze odgonetnut a tak bi zelio znat sve tajne fizike i da sad on nikad nedozna sto ga je mučilo cijeli život, pa nije pošteno
A i smisao života je traženje odgovora koji te interesiraju a pošto ih nemožeš doznati za života neko jedva čeka da umre da sve dozna svu istinu i jel se npr može struja prenosit bežično na velike daljine bez gubitaka kaj je tesla izučaval,

A opet oni ljudi prije 15.000 godina njih nije brinula fizika ni tesla nis osim njihove patnje i zasto se pate i kaj je ovo sve oko njih i kaj su one točkice na nebu ponoći i kaj to grmi i sijeva kad kiša pada i kaj je to vatra i oni su se mozda nadali da kad umru da ce doznati istinu

Ja smatram da mora nesto biti iza jer nema mi logike da nas cijeli zivot muce neka pitanja i da nakraju nema nist a odgovori ostanu neodgovoreni, pa mislim ko bu meni odgovoril jel moguce neznam npr jel rimac brada prodao 88 auta ili je fejker koji laže ko Elisabeth Holms teranos , ili neka vukovarska majka ciji je sin nestao 91 u ratu i trazi mu kosti i nada se kad umre da ce doznat di je pogino i sta je s njim bilo mislim zena zivi za trenutak kad ce umrijet da u nadi bar da ce tad doznat di joj je sin a kad ono tamo samo se ugasi ekran i ona točka bijela u sredini ekrana zazuji i ćao nema više programa crko ekran, pa bilo bi sramota da to tak završi škandal

Mislim zasto taj kozmos i galaksije postoje ako necemo nikad doznati istinu sto je to kozmos tko smo mi kako smo nastali Ako uopće i postoje galaksije i kozmos i mi,.... mozda je sve laž mažda nema ni nas ni galaksija vec je to sve umišljeno na nekoj 8-oj dimenziji
Folcika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.