Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2019., 14:39   #21
Telegram nije američka firma, a ne znam da li UAE objavljuje takve podatke. Iako Telegram kaže da nije nikome predao podatke.
No, iako se Telegram busa da je orijentiran na privatnost- činjenica je da su podaci na serveru i tamo teoretski mogu napraviti što hoće.
Teško je napraviti savršeno siguran messenger, a da ima neke feature na koje je puno ljudi naviknulo.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 22:53   #22
Quote:
xlr kaže: Pogledaj post
Wa je nekad bio ono sto je telegram danas, pa je dosao facebook i ponudio im cifru. Ostalo je povijest.

Bome dao si si truda oko prijatelja i nacina komunikacije, svaka cast. Da mi je znati sto si to saljete. Ne zaboravite upaliti vpn-ove s obje strane

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
Asu, šalju se većinom slike, ima dokumenata, firma-firma, iskreno, nemam pojma koliko su povjerljivi ili škakljivi "mojoj", ili toj drugoj firmi.
Ima slika postrojenja, uređaja raznih, i njihovih djelova, itd, itd...
Aj ti meni posprdno objasni šta meni triba da me sutra neko proziva zbog neke slike, kako je ovaj ili onaj do nje doša??
I u čemu je problem instalirat još jednu aplikaciju, ako je ista do sad bila ok?
Pogotovo kad je konkurentska stalno u namjernom skandalu, smatrajući svoje korisnike tolikim konjima da će prić baš priko svega!!!
Oće li sutra svojim korisnicima uzimat novce??
Dosad im nije palo na pamet?
Ili korisnike još nisu dovoljno istrenirali, pišući da svi to rade..
Evo im i banke izlaze u susret ukidajuć internet bankarstvo, i govoreć ljudima da uzimaju mobilno bankarstvo.
Ja virujem da će se uskoro pojavit pljačkanje ljudi priko mobitela.
A već je itekakav zay.b odnit mob serviseru, čak i ako se na ebay i pay pall logiraš manualno s preglednika...
I bez mobilnog bankarstva u njemu.
Pa u čemu je razlika privatni podaci, ili novci??
Oćeš ti dokazat sutra koja te točno aplikacija ogulila ako im bude falilo love, a uvik je fali??
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 23:27   #23
Koja paranoja jebote...

Ako te netko hoce opljackati moze to raditi doslovno sjedeci kraj tebe...
Otisao ovaj svijet u krasni...

Da budem ontopic... Bas cu pogledati taj telegram da vidim sta je tu toliko vauuuu
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 01:44   #24
Najbolja aplikacija za slanje poruka ikada. Bez premca. Doslovno bez konkurencije.

Zanimljivo je ovo što su mnogi primijetili, kod nas ga ne koristi nitko. Kad sam ga instalirao davnih dana kada se pojavio, nije ga nitko valjda osim mene imao. Polako sam nagovorio sve prijatelje da prijeđu na Telegram, jer mi osobno nisu sjeli ni Viber ni WhatsApp, a potonji nisam nikada pošteno ni koristio. Iako imam sve tri aplikacije instalirane, Viber koristim samo za obiteljske potrebe (iako i njih nagovaram da prijeđu na Telegram), a WhatsApp mi stoji, ne znam ni sam zašto, budući da ga ne koristim uopće, a i rijetko kad se javim kad me netko zove tamo.

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Koristim desktop aplikaciju i radi bez mobitela- samo sam prvi put trebao upisati broj pa onda kod koji dobijem na Telegram.
Ali da, ako ideš na web i nemaš mobitel pri ruci- vjerojatno ne radi.

Postoje kao secret chats, ali mislim da kome je bitno ne bi trebao koristiti tuđu aplikaciju gdje poruke idu na server i čiji source nije objavljen.
Radi. Sam si si odgovorio:

Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da web verzija radi dok ne pobrišeš cache, nakon što se prvi put prijaviš uz mobitel (ili gdje već možeš dobiti kod za potvrdu).

Ja koristim desktop verziju jer mi je draža od web- ljepše notifikacije
Zato mi je ona puno ispred WA gdje mobitel mora stalno biti spojen.
Plus, mogu si lako poslati nešto mobitel-kompjuter i nastaviti pisati poruku s jednog izvora na drugom.
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Ako se odjaviš, onda više ne radi.
A to mi je onda zeznuto.
A trebao bi raditi ili što?

Quote:
Ma ponekad mi baš zatreba pristup porukama, a iz nekog razloga nemam mobitel kod sebe. To mi fali kod tih aplikacija.
Zato postoji email.

Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
Koja paranoja jebote...

Ako te netko hoce opljackati moze to raditi doslovno sjedeci kraj tebe...
Otisao ovaj svijet u krasni...

Da budem ontopic... Bas cu pogledati taj telegram da vidim sta je tu toliko vauuuu
Sve ti ostaje na serveru, sve je gore, ništa ti ne zauzima memoriju mobitela (za razliku od ona druga dva sranja) i dostupno ti je uvijek i svugdje. Dakle, npr. imaš neki obiteljski chat i par tisuća obiteljskih fotki. Rikne ti mobitel, a imaš Viber? Jebiga, piši kući propalo. Telegram? Sasvim nebitno. Ubaciš SIM karticu u drugi mobitel i sve te fotke i ostalo čekaju u Telegramu, kao da se nije ništa dogodilo.

Samo ta mogućnost je toliko dobra, da mi zaista nije jasno zašto netko uopće koristi Viber/WhatsApp. Ja se naježim kad vidim one njihove retardirane opcije "backupa" i razmišljam čemu se uopće gnjaviti s time?

Fotografije možeš slati bez kompresije (pošalješ kao dokument). Čak i ako šalješ kao standardnu fotografiju, daleko manja kompresija od Vibera ili WhatsAppa.

Možeš slati dokumente veličine do 1.5 GB, neprikosnoven u brzini slanja poruka. Gifovi odlični, nema ih niti jedna aplikacija tako implementirane (kome je to bitno, meni je bitno za zajebanciju), možeš otvarati grupe i kanale (jednosmjerna komunikacija). Mogućnost tajnih razgovora i samouništenja poruka različitih raspona, od 1 sekunde pa naviše (ali to imaju i Viber i WhatsApp odnedavno ak se ne varam).

Dakle, za bilo kakav oblik pismene komunikacije preko mobilnih uređaja - apsolutni kralj.

Mane - nema video pozive, a i audio pozivi su mu lošiji nasprem konkurencije (moje osobno iskustvo).

Ali zato ako treba poslati poruku uz najlošiji signal i najsporiju vezu, on će to odraditi.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2019., 08:39   #25
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Asu, šalju se većinom slike, ima dokumenata, firma-firma, iskreno, nemam pojma koliko su povjerljivi ili škakljivi "mojoj", ili toj drugoj firmi.
Ima slika postrojenja, uređaja raznih, i njihovih djelova, itd, itd...
Aj ti meni posprdno objasni šta meni triba da me sutra neko proziva zbog neke slike, kako je ovaj ili onaj do nje doša??
Oprosti asu, mislio sam da se radi o privatnoj komunikaciji
Mene bi firma napenalila da takve stvari saljem mimo odobrenih kanala (mail ili Office365 alati ukljucujuci Teams i Skype). Svu sluzbenu korespodenciju s dobavljacima (najcesce nacti, dokumentacija i on-site slike) obavljam mailom jer ni njihove firme ne dozvoljavaju slanje trecim kanalima, a chat i sve sto trazi brzu komunikaciju mozemo i vanjskim kanalima. Kodeks nam je vrlo detaljan po tom pitanju pa nema straha za firmu ni za radno mjesto.

Sent from my SM-N960W using Tapatalk
__________________
♕ Keep calm and fastboot oem unlock. ♕
xlr is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 14:14   #26
Ja radim u jednoj, koja baš ne vodi o tome računa.
Dok gazda ne izgubi negdi lovu ili ugled, zbog toga.
Paranoja ili ne, pokazat će vrime.
Osobno mislim da logičnije razmišljam i imam argumente za svoje "paranoje".
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2020., 14:30   #27
Od nedavno Telegram ima izvanredne video pozive. U usporedbi sa Google Duo, Zoom i sličnima bateriju zanemarivo troši. Imam Galaxy S9+ i 1% baterije izgubim za ugrubo tri minute video poziva. Na Google Duo je obrnut omjer
Ćisto Sumljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2021., 05:23   #28
Ako od 08.02. ne preuzme znacajni dio trzista od wap nece nikad. Istina Signal je tu koji reklamira Musk ali imaju i oni sansu.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2021., 08:37   #29
Misliš zbog WhatsAppovog/Facebookovog upozorenja da će koristiti podatke?
Čisto sumnjam da će prosječan korisnik uopće čitati što je to - "dopusti" i šibaj dalje.
Eventualno će pitati nekoga jel to znači da će se sad nešto naplaćivati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.

Zadnje uređivanje assassin : 10.01.2021. at 17:50. Reason: tipfeler
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2021., 13:08   #30
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Misliš zbog WhatsAppovog/Facebookovog upozorenja da će koristiti podatke?
Čisto sumnjam da će prosječan korisnik uopće čitati što je to - "dopusti" i šibaj dalje.
Eventualno će pitati nekoga jel to znaći da će se sad nešto naplaćivati.
Ma dobro kod nas su tek neki počeli koristit wap ali na svjetskoj razini mogući je odljev korisnika pogotvo kad Musk tako nešto preporuči. Navodno signal ima već gro korisnika

https://www.poslovni.hr/sci-tech/hrp...razlog-4266914
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 16:49   #31
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Najbolja aplikacija za slanje poruka ikada. Bez premca. Doslovno bez konkurencije.

Zanimljivo je ovo što su mnogi primijetili, kod nas ga ne koristi nitko. Kad sam ga instalirao davnih dana kada se pojavio, nije ga nitko valjda osim mene imao. Polako sam nagovorio sve prijatelje da prijeđu na Telegram, jer mi osobno nisu sjeli ni Viber ni WhatsApp, a potonji nisam nikada pošteno ni koristio. Iako imam sve tri aplikacije instalirane, Viber koristim samo za obiteljske potrebe (iako i njih nagovaram da prijeđu na Telegram), a WhatsApp mi stoji, ne znam ni sam zašto, budući da ga ne koristim uopće, a i rijetko kad se javim kad me netko zove tamo.



Radi. Sam si si odgovorio:





A trebao bi raditi ili što?



Zato postoji email.



Sve ti ostaje na serveru, sve je gore, ništa ti ne zauzima memoriju mobitela (za razliku od ona druga dva sranja) i dostupno ti je uvijek i svugdje. Dakle, npr. imaš neki obiteljski chat i par tisuća obiteljskih fotki. Rikne ti mobitel, a imaš Viber? Jebiga, piši kući propalo. Telegram? Sasvim nebitno. Ubaciš SIM karticu u drugi mobitel i sve te fotke i ostalo čekaju u Telegramu, kao da se nije ništa dogodilo.

Samo ta mogućnost je toliko dobra, da mi zaista nije jasno zašto netko uopće koristi Viber/WhatsApp. Ja se naježim kad vidim one njihove retardirane opcije "backupa" i razmišljam čemu se uopće gnjaviti s time?

Fotografije možeš slati bez kompresije (pošalješ kao dokument). Čak i ako šalješ kao standardnu fotografiju, daleko manja kompresija od Vibera ili WhatsAppa.

Možeš slati dokumente veličine do 1.5 GB, neprikosnoven u brzini slanja poruka. Gifovi odlični, nema ih niti jedna aplikacija tako implementirane (kome je to bitno, meni je bitno za zajebanciju), možeš otvarati grupe i kanale (jednosmjerna komunikacija). Mogućnost tajnih razgovora i samouništenja poruka različitih raspona, od 1 sekunde pa naviše (ali to imaju i Viber i WhatsApp odnedavno ak se ne varam).

Dakle, za bilo kakav oblik pismene komunikacije preko mobilnih uređaja - apsolutni kralj.

Mane - nema video pozive, a i audio pozivi su mu lošiji nasprem konkurencije (moje osobno iskustvo).

Ali zato ako treba poslati poruku uz najlošiji signal i najsporiju vezu, on će to odraditi.
Jel ovo stvarno funkcionira? Mislim na to da prilikom promjene drugog mobitela sve ostaje sa starog kad se vrati kartica? Ne treba raditi nikakav backup, sve ostaje isto?
Hvala za info
__________________
Ti si bio svugdje u mom svemu...
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2021., 21:02   #32
Funkcionira tako.
Ne treba raditi backup - automatski su sve stvari na serveru i vidiš ih na novom mobitelu kad prebaciš SIM.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 15:21   #33
fakat ne znam gdje da pitam, a ne bi otvarala novu temu.

koja bi to mogla biti stranica ili messanger – u gorenjem lijevom uglu piše “Chats”, sučelje je slično kao poruke na mobitelu, a na desktopu je.
Beauty-pop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2023., 18:54   #34
Web verzija Facebook messengera ima "Chats" u gornjem lijevom kutu.
Na ovoj slici piše Messenger, ali trenutno je "Chats" tamo - samo mi se ne da blurati pa da ti stavim friški screenshot.

Makar sumnjam da je jedini messenger koji ima tako.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 13:25   #35
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Play Store

--- nastavak originalnog posta ---

Izbacio WA, instalirao Telegram.
Pretpostavljam da će isti u potpunosti istisnit predmetnu aplikaciju, u roku od godine ili 2, jednako kako je ista istisnila wiber, koji je prije samo godinu, dvi bio u svakom mobitelu.
Sigurno će i u HDZu, bit manje čistki, kad se maknu od spomenute aplikacije...
Huh... nezahvalno je davati ikakve prognoze. Ja kroistim i TG i WA. Kao i mnogi drugi ljudi. Na WA mogu laganini jako povečati font u porukama, na TG ne mogu. Gledao sam cijele postavke. Ima li kakva ekstenzija koja se može skinuti za TG da bi font u porukama bio veći?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.