Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2021., 18:47   #1
Rimac Automobili, Greyp Bikes & Project 3 Mobility (VI)

Link na stare teme:

Rimac Automobili:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=900473

Rimac Automobili (II)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1065315

Rimac Automobili (III)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1137145

Rimac Automobili & Greyp Bikes (IV)

https://www.forum.hr/showthread.php?t=1243781

Rimac Automobili, Greyp Bikes & Project 3 Mobility (V)

https://www.forum.hr/showthread.php?p=87347561

_______________________________________________

Link na Google Docs, u kojem je prikupljena i sazeta vecina bitnih stvari sa prethodnih tema (uskoro update):

https://drive.google.com/file/d/1RGO...mE1YmWaSD/view
Markkonen is offline  
Old 18.12.2021., 20:13   #2
Kad će više Homologacija ?
Prije ću ja završit ekonomiju, magistrirat makroekonomiku i doktorirat reviziju prije nego lopina isporuči prvo auto koje će biti registirrano.
Vrati pare lopino, kad imaš toliko doancija od inostranstva. Ništa više.
gooofffy is offline  
Old 18.12.2021., 20:31   #3
Quote:
gooofffy kaže: Pogledaj post
Kad će više Homologacija ?
Prije ću ja završit ekonomiju, magistrirat makroekonomiku i doktorirat reviziju prije nego lopina isporuči prvo auto koje će biti registirrano.
Vrati pare lopino, kad imaš toliko doancija od inostranstva. Ništa više.
Pa od tih para će nešto vjerojatno morati vratiti, ali od milijarde i pol neće morati vratiti ništa, ili gotovo ništa.
Joza0012 is offline  
Old 18.12.2021., 21:34   #4
prvi auto
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 18.12.2021., 22:08   #5
Obavezno u naslov dodat napokon homologacija!!!
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is online now  
Old 18.12.2021., 23:00   #6
E al ova fora koju je I wonder pronašao je top.
Dakle ako RA pošalje auto u prodaju u salon oni taj auto smatraju prodanim. Pa daj me nemoj jebat
Joza0012 is offline  
Old 18.12.2021., 23:45   #7
Evo pitanje za wand_1, mene zanima ako Rimac da brojke da je prodao npr. 5 Nevera da li revizori istražuju kome je on to prodao ili se samo zadovoljavaju brojkama?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 19.12.2021., 00:38   #8
Quote:
Joza0012 kaže: Pogledaj post
E al ova fora koju je I wonder pronašao je top.
Dakle ako RA pošalje auto u prodaju u salon oni taj auto smatraju prodanim. Pa daj me nemoj jebat
Da, o tom se govorilo prije par mjeseci.
Mairon is offline  
Old 19.12.2021., 01:10   #9
Quote:
Joza0012 kaže: Pogledaj post
E al ova fora koju je I wonder pronašao je top.
Dakle ako RA pošalje auto u prodaju u salon oni taj auto smatraju prodanim. Pa daj me nemoj jebat
Ja to ne vjerujem
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Old 19.12.2021., 09:12   #10
Quote:
Joza0012 kaže: Pogledaj post
E al ova fora koju je I wonder pronašao je top.
Dakle ako RA pošalje auto u prodaju u salon oni taj auto smatraju prodanim. Pa daj me nemoj jebat
Samo potpuno lud čovjek može povjerovati da je zakonski dovoljno auto prebaciti u salon da bi ga imao pravo smatrati prodanim.

Rasprava vam je ispod svake razine. Logično bi bilo da pitate ako nešto ne znate, a ne da lupate gluposti.

Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo pitanje za wand_1, mene zanima ako Rimac da brojke da je prodao npr. 5 Nevera da li revizori istražuju kome je on to prodao ili se samo zadovoljavaju brojkama?
Ne samo da mora utvrditi kome je prodao automobil, nego mora provjeriti sve činjenice koje utvrđuju da li se taj poslovni događaj uopće stvarno dogodio.

Dakle treba imati ugovor/narudžbenicu, otpremnicu, račun, potvrdu špeditera da je auto otpremljen, potvrdu carine da je auto kao roba za prodaju prešao granicu, zemlja u koju auto dolazi opet evidentira da je auto ušao u državu kao prodani proizvod, kupac potpisuje da je primio auto.

Ako svi ti dokumenti postoje, priznaje se da je auto prodan i može se tako knjižiti. Tu svi moraju potvrditi istu stvar (prodavatelj, kupac, špediter i najmanje 2 države).

Ovdje je riječ o izvozu odnosno isporukama u EU, pa postoji dodatna dokumentacija od strane država koja potvrđuje da se događaj stvarno i dogodio. To je vrlo bitno, posebno s aspekta PDV-a koji se zajednički utvrđuje putem Direktiva za cijelu EU.

Ali tu stvar nije gotova. Kupac mora platiti auto. Ako plati u roku (do 60 dana), to je vidljivo na izvodima žiro računa. Ako ne plati, stoji otvoreno potraživanje i kupac na posebnom dokumentu potvrđuje da je dužan taj iznos po osnovi prodaje auta i tada se to potraživanje posebno prati, sve dok se ne plati.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 19.12.2021., 10:34   #11
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Ne samo da mora utvrditi kome je prodao automobil, nego mora provjeriti sve činjenice koje utvrđuju da li se taj poslovni događaj uopće stvarno dogodio.
Osim ako se pod prodajom ne smatra narudžba i plaćanje, a koja neće biti realizirana nikad. Da li se to s Rosbergom smatra prodajom? Vozi li on C2 ili ga je samo PLATIO?
Dinko011 is offline  
Old 19.12.2021., 10:59   #12
Kaj nije bilo da barem 2 C1 stoje u nekom salonu na Manhattanu? Jesu oni knjizeni kao prodani?
johndunbar is offline  
Old 19.12.2021., 11:31   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Evo pitanje za wand_1, mene zanima ako Rimac da brojke da je prodao npr. 5 Nevera da li revizori istražuju kome je on to prodao ili se samo zadovoljavaju brojkama?
Istražuju brojke, ne kome je prodao. U financijskom za 2017 stavili su tri prodana C_1 koja su kasnije u reviziji morali izostaviti iz izvješća jer nisu bili isporučeni "kupcima".

Zašto navodnici?

Rimac Automobili kreću s osvanjem tržišta za što je dokaz već 6 prodanih Concept One automobila. Cijena mu se kreće oko 675 tisuća funti.
link

Rimac Automobili prodali su oba Concepta S, trkaće izvedbe svojeg standardnog modela. link

In an interview with Autocar, the company’s head of sales, Kreso Coric, admitted Rimac was able to sell three cars that very same day, prompting him to say the accident “was the best marketing ever.”
link
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 19.12.2021., 11:54   #14
Quote:
johndunbar kaže: Pogledaj post
Kaj nije bilo da barem 2 C1 stoje u nekom salonu na Manhattanu? Jesu oni knjizeni kao prodani?
procitaj ponovno wandov odgovor. Ovaj put sa razumijevanjem.
AbrakaDabra is offline  
Old 19.12.2021., 11:55   #15
Quote:
Dinko011 kaže: Pogledaj post
Osim ako se pod prodajom ne smatra narudžba i plaćanje, a koja neće biti realizirana nikad. Da li se to s Rosbergom smatra prodajom? Vozi li on C2 ili ga je samo PLATIO?
Bitno da ga je narucio i naravno platio.

A to dal ga vozi ili ne, koga boli kurac. Vjerujatno se izgusta u njemu par puta godisnje.

Quote:
johndunbar kaže: Pogledaj post
Kaj nije bilo da barem 2 C1 stoje u nekom salonu na Manhattanu? Jesu oni knjizeni kao prodani?
procitaj ponovno wandov odgovor. Ovaj put sa razumijevanjem.
AbrakaDabra is offline  
Old 19.12.2021., 12:15   #16
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Istražuju brojke, ne kome je prodao. U financijskom za 2017 stavili su tri prodana C_1 koja su kasnije u reviziji morali izostaviti iz izvješća jer nisu bili isporučeni "kupcima".

Zašto navodnici?

Rimac Automobili kreću s osvanjem tržišta za što je dokaz već 6 prodanih Concept One automobila. Cijena mu se kreće oko 675 tisuća funti.
link

Rimac Automobili prodali su oba Concepta S, trkaće izvedbe svojeg standardnog modela. link

In an interview with Autocar, the company’s head of sales, Kreso Coric, admitted Rimac was able to sell three cars that very same day, prompting him to say the accident “was the best marketing ever.”
link
Znači, iskazani su kao prodani samo u pričama, ne i u poslovnim knjigama.

Gore sam napisao što sve treba da bi se auti priznali kao prodani.

I da, treba svakako znati kome su prodani.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 19.12.2021., 12:16   #17
Quote:
AbrakaDabra kaže: Pogledaj post
procitaj ponovno wandov odgovor. Ovaj put sa razumijevanjem.
Jednostavno pitanje za RA fanove: koliko su RA prodali C1, ne racunajuci onaj slupani kojeg je platilo osiguranje?
johndunbar is offline  
Old 19.12.2021., 12:18   #18
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Znači, iskazani su kao prodani samo u pričama, ne i u poslovnim knjigama.

Gore sam napisao što sve treba da bi se auti priznali kao prodani.

I da, treba svakako znati kome su prodani.
Gle Wand, nije da nemaš znanje u određenom području ali imaš jaku naviku dijeliti pamet i samoreklamirati se. Znam što sam napisao, hoćeš vjerovati nećeš zaboli me.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 19.12.2021., 12:29   #19
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Gle Wand, nije da nemaš znanje u određenom području ali imaš jaku naviku dijeliti pamet i samoreklamirati se. Znam što sam napisao, hoćeš vjerovati nećeš zaboli me.
S obzirom kakve nebuloze pišete, trebali bi imati jaku naviku primati pamet. A reklama na forumu je jako korisna, posebno kad su savjeti besplatni. Čak i tečajevi su na forumu besplatni kod mene, primjerice onaj za algoritamsko trgovanje

Proknjižiti prihod od prodaje auta bez isporuke ne može ni pripravnik. Dijete iz škole. To može jedino notorni prevarant.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 19.12.2021., 12:43   #20
Quote:
AbrakaDabra kaže: Pogledaj post
Bitno da ga je narucio i naravno platio.

A to dal ga vozi ili ne, koga boli kurac. Vjerujatno se izgusta u njemu par puta godisnje.



procitaj ponovno wandov odgovor. Ovaj put sa razumijevanjem.
Nico nije dobio svoj primjerak Nevere. Malo prouči prije nego pretpostavljaš da se izgušta u njemu par puta godišnje, kada ne postoji još legalna i prodana Nevera. C2 ne postoji.
Mairon is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.