Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2006., 12:54   #1
Konjunktivitis/upala očne spojnice

Imam problema sa konjuktivitisom vec 2 ili 3 godine...ako ne i vise... Naime, koristila sam dextametazon kapi, pa neomicin kreme, pa alimide kapi....sve to meni pomaze...medjutim cim prestanem sa uporabom pojavi se opet! Poznato je da nije pozeljno unositi toliko tih kapi u oci, te da su jako stetne... da li neko zna za neke kapi ili kreme na prirodnoj bazi?? Kakvo vi rjesavate taj problem??
Unaprijed zahvalnaaa
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 16:07   #2
Bok,

Sam sam to dobio od klinaca svojih. Znam da sam mazao s neomicin kremom i da je proslo. Al je proslo tek kad smo se svi od toga izlijecili. Da nemas nekog s kronicnim konjunktivitisom u blizini koji ti to stalno daje. K. je strahovito zarazan. Pogledaj siu u okolinu u kojoj si stalno, mozda neko ima........
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 16:18   #3
U porodici nema niko.....a jedino prijateljice... Nisam znala da je i to tako moguce...ali pogledat cu...
HVALAAA na savjetu
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 08:57   #4
Nebi ti se trebalo stalno vracat kad ti prode.Imas i mast, neku belgijsku, Maxiton ili tako nesto.Pocinje s Max to se sjecam, probaj s njom makar mislim da ti neko u blizini ima konjunktivitis i to kronicni...
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:44   #5
Quote:
Vincent Vega kaže:
Nebi ti se trebalo stalno vracat kad ti prode.Imas i mast, neku belgijsku, Maxiton ili tako nesto.Pocinje s Max to se sjecam, probaj s njom makar mislim da ti neko u blizini ima konjunktivitis i to kronicni...
Maxitrol kapi i mast. Ustvari to je isto dexamethason koliko ja znam.
Navodno su jako dobre mast i kapi Torbex. Pomaže i malo na blaznicu kapnuti ACIDI BORICI pa obrisati malo oko.
Jesi bila kod oftamologa? Negdje ti se začahurila bakterija, možda ćeš trebati i neki peroralni antibiotik.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 14:47   #6
Quote:
Ivanicapeca kaže:
Maxitrol kapi i mast. Ustvari to je isto dexamethason koliko ja znam.
Navodno su jako dobre mast i kapi Torbex. Pomaže i malo na blaznicu kapnuti ACIDI BORICI pa obrisati malo oko.
Jesi bila kod oftamologa? Negdje ti se začahurila bakterija, možda ćeš trebati i neki peroralni antibiotik.
A bila sam i svaki put mi propise isto....koliko ogd da objasnjavam oni kao d anemaju vremena da slusaju, samo mi propisu dextametazon i to je to. Morat cu otici kod privatnika, nema mi druge.... Sve sam probla osim taj Acidi Boraci...sto je to? nisu kapi...?
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 19:32   #7
Quote:
Gabiiii kaže:
A bila sam i svaki put mi propise isto....koliko ogd da objasnjavam oni kao d anemaju vremena da slusaju, samo mi propisu dextametazon i to je to. Morat cu otici kod privatnika, nema mi druge.... Sve sam probla osim taj Acidi Boraci...sto je to? nisu kapi...?
ACIDI BORICI je otopina borne kiseline koja se koristi za dezinfekciju rana.Blago je i nema efekta peckanja kao npr. alkohol. Ipak to je samo za prebrisat kapak, nikako se ne smije kapati izravno u oko.
Zatraži ponovno uputnicu za oftamologa i odi kod nekog drugog. Možda ti je začepljen suzni kanal, jer ti je npr. urasla trepavica pa se tijelo stalno bori nebi li je izbacilo vani nekako. Dobar oftamolog će to odmah riješiti.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 19:37   #8
radila bris?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 11:42   #9
Da li se uputnica za bris oka može dobiti kod dr. opće prakse ili samo kod okuliste?
__________________
Never bend your head. Always hold it high. Look the world straight in the eye.
(Helen Keller)
momi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 15:43   #10
Ja nisam vadila bris...meni oftomolog samo pogleda kroz nekakvu masinu, i izvrne mi kapke te tak pogleda....i onda samo kaze konjuktivitis....koristi dextametazon kapi i cao! Moram promjeniti oftomologa to je sigurno... Hvala vam svima
Gabiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:49   #11
Konjuktivitis

Jer se konjuktivitis prenosi zrakom?
DeX94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:08   #12
ne konjuktivitis moze ti preci ako koristis recimo peskir osobe koja boluje od njega, ako spavas na njegovom/njenom jasutku ili ako koristis njenu sminku(zene)...zrakom nema sanseee...tako da nemoj da se bojish
mikica17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 23:11   #13
konjuktivitis

dali netko zna najbolju terapiju ili način suzbijanja konjuktivitisa(upala ili crvenilo očiju)??
sanja0258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 10:48   #14
Quote:
sanja0258 kaže: Pogledaj post
dali netko zna najbolju terapiju ili način suzbijanja konjuktivitisa(upala ili crvenilo očiju)??
Odlazak oftalmologu...da dijagnosticira vrstu konjuktivitisa i sukladno tome prepiše odgovarajuću terapiju...

Kućno liječenje neće tu uroditi plodom...može se eventualno smiriti pa nadalje prerasti u kronično.
__________________
...ne želim da mi se skidaju zvijezde s neba...nek ostanu gdje jesu...da im mogu gledat sjaj...
roric is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 16:57   #15
Kronični konjuktivitis

Zanima me dali netko može pomoći na ovome svijetu kako da se riješim kroničnog konjuktivitisa?? Već skoro 5 godina to vučem sa sobom, a doktori jedno te isto govore i davaju identične lijekove. Zaista je takva bolest nezgodna. Ljudi misle da si napušen, da si pjian itd.. Molim pomoć
andrej001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 21:18   #16
Quote:
andrej001 kaže: Pogledaj post
Zanima me dali netko može pomoći na ovome svijetu kako da se riješim kroničnog konjuktivitisa?? Već skoro 5 godina to vučem sa sobom, a doktori jedno te isto govore i davaju identične lijekove. Zaista je takva bolest nezgodna. Ljudi misle da si napušen, da si pjian itd.. Molim pomoć
Probaj poci u privatnika, oni inace bolje slusaju. Mene nije doslo skupo, oko 200 kuna je bio pregled. Trazi od svoga doktora da te posalje napravit bris. Jedna od nuspojava kod koristenja kapi koje sadrze kortikosteroide (a najcesce se takve daju, Tobrex, mislim i Maxitrol) je ta da pospjesuju rast gljivica, pa je moguce da si dok si pokusavao izlijeciti bakterijski konjuktivitis pokupio gljivicni, a konstantno unosenje kapi sa kortikosteroidima ga jos dodatno pospjesuje. Obavezno napravi bris, dok se ne vidi tocno o cemu se radi od lijecenja naslijepo nemas nikakve koristi.
tannalein is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2009., 16:43   #17
Quote:
Gabiiii kaže: Pogledaj post
Imam problema sa konjuktivitisom vec 2 ili 3 godine...ako ne i vise... Naime, koristila sam dextametazon kapi, pa neomicin kreme, pa alimide kapi....sve to meni pomaze...medjutim cim prestanem sa uporabom pojavi se opet! Poznato je da nije pozeljno unositi toliko tih kapi u oci, te da su jako stetne... da li neko zna za neke kapi ili kreme na prirodnoj bazi?? Kakvo vi rjesavate taj problem??
Unaprijed zahvalnaaa
Preporućam ti ALOE ACTIVATOR FLEUR kapi od forevera, imaju više funkcija pa tako i za oči, odlično djeluju i na prirodnoj su bazi (99,6 % čisti, filtrirani Aloe Vera Gel i alantoin), meni su oči bile suhe i umorne i ove kapi su riješile problem.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 21:06   #18
Ljudi, molim pomoć. Ima li itko od vas iskustvo s GPC (gigantopapilarnim konjunktivitisom). To vam se s unutarnje stranje kapka naprave kao neke papile (male bradavice) koje ne bole ni ne peku, ali ne možete nositi leće jer ih pomiču i sve skupa iritiraju dodatno. To mi se javilo prije par mjeseci, pa sam pauzirao s lećama, jedva se malo povuklo, koristio sam Maxidex, Maxitrol, Ultra Cortenol. I sad kad je izgledalo da ide na bolje počep sam nositi nove leće (AIR Optix) i novu tekućinu za leće, kad opet su se pojavile te papile. Lud sam više totalno. Što da radim??? Na netu skoro ništa nema o tome!!
Ovako nekako to izgleda kad se okrene gornji kapak (kod mene je to puno blaže, ali slično)
http://www.viewpointvision.com/image...unctivitis.jpg
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 13:59   #19
Ekipa, jel ima još netko gigantopapilarni konjunktivitis i kako se liječi? Meni se to opet vratilo...
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 22:45   #20
Thumbs down aa

Ma i meni se to stalno vraca neznam vise sta da radim ndam se da nije opasno za moj vid..
Sadmir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.